Wojewoda Podkarpacki uzgodnił „Plan wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu ciepła z sieci ciepłowniczej …” należącej do MPEC– Rzeszów.
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 19, lipca 2022
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o. informuje, że w dniu 26.07.2022 r. Wojewoda Podkarpacki uzgodnił: „Plan wprowadzenia ograniczeń
w dostarczaniu ciepła z sieci ciepłowniczej należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Rzeszów Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością”.
Wspomniany Plan określa szczegółowo m.in. poszczególne tryby wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu ciepła, harmonogram ich wprowadzania, klasyfikację grup odbiorców obejmowanych poszczególnymi stopniami ograniczeń, jak i możliwości rezerwowego dostarczania ciepła.
Zgodnie z art. 11 ust. 7 Prawa energetycznego ( Dz. U. 2022 poz.1385 j.t.) ograniczenia wprowadzane są w drodze rozporządzenia Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw energii. Wniosek o wprowadzenie planu ograniczeń, zgodnie z §3 ust. 1 pkt 2) Rozporządzenia ws. planu ograniczeń Minister właściwy do spraw energii sporządza z własnej inicjatywy lub na podstawie zgłoszenia właściwego miejscowo Wojewody.
Procedura wprowadzania ograniczeń wygląda następująco:

Rysunek 1. Informacja Prawna CWW Węgrzyn-Wysocka i Wspólnicy, 03.2022r.
Inicjatywa podjęcia działań przez Wojewodę lub Ministra właściwego do spraw energii wyrażona być może również przez Izbę Gospodarczą zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących działalność na rynku ciepłowniczym oraz przedsiębiorstwa ciepłownicze
w przypadku wystąpienia sytuacji określonej w §12 Rozporządzenia ws. planu ograniczeń.
Przesłanki oraz procedura wprowadzenia w życie Planu ograniczeń zostały szczegółowo określone w art. 11 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. „Prawo energetyczne” (Dz. U. 2022 poz.1385 j.t.) oraz w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 8 listopada 2021r.
„w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła” (Dz.U.2021 poz. 2209).
Uzgodniony przez Wojewodę Podkarpackiego „Plan wprowadzenia ograniczeń
w dostarczaniu ciepła z sieci ciepłowniczej należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Rzeszów Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością” dostępny jest
w zakładce „Strefa Klienta”.
Szczepan Niemiec triumfatorem biegu w Ultramaratonie Podkarpackim
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 17, maja 2022
W sobotę 14 maja około 300 biegaczy z całej Polski w tym drużyna biegaczy MPEC- Rzeszów rywalizowało w ósmej edycji Ultramaratonu Podkarpackiego na dystanasach: 30, 50, 70 i 115 km. Tym razem drużynę MPEC-u reprezentowali: Szczepan Niemiec, Michał Ogłuszka, Dorota Róg, Piotr Róg, Piotr Kawaliło, Damian Czarnota, Przemysław Witowski.
Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego jest unikalna w skali kraju, bo uczestnicy biegną i po asfalcie, i po leśnym gruncie, jest to, więc połączenie zawodów rozgrywanych na podłożu asfaltowym z bieganiem terenowym. Bieg rozpoczyna się na płaskim podłożu, aby po kilku kilometrach stać się rywalizacją w terenie pofałdowanym, z krótkimi i dynamicznymi podbiegami. Stanowi to o urodzie tej trasy, ponieważ bardzo często zmienia się jej charakter, podłoże oraz krajobrazy. Ultramaraton to impreza wyjątkowa, gdzie każdy znajdzie tu dystans dostosowany do swoich możliwości.

W rywalizacji na dystansie 70 kilometrów najlepszy okazał się Szczepan Niemiec, który przebiegł całą trasę w niewiele ponad 6 godzin (6:03:46) wyprzedzając utytułowanego Rafała Kota (Szczytno, 6:20:08) i Pawła Kidę (Rzeszów, 6:42:20) zaś Michał Ogłuszka z czasem (7:08:38) zajął 6 miejsce open i 2 miejsce w kategorii wiekowej M30. Natomiast na dystansie 30 km Dorota Róg była drugą kobietą na mecie.

Wszyscy uczestnicy naszej MPEC-owskiej drużyny otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi również okolicznościowe puchary i nagrody finansowe. Gratulujemy wszystkim startującym ambitnej postawy i osiągniętych wyników. Brawa dla organizatorów za wspaniałą inicjatywę, i gratulacje dla zwycięzców.
MPEC Rzeszów przekazuje „ciepło” na wiele sposobów
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 19, kwietnia 2022
MPEC Rzeszów od lat pomaga potrzebującym. Mowa o wspieraniu biegów charytatywnych, wręczaniu prezentów chorym dzieciom, przekazywaniu darowizn rodzinom, które w wyniku pożaru straciły dorobek życia, czy chociażby w ciągu ostatnich tygodni pomoc dla uchodźców z Ukrainy. - Chcemy dostarczać ciepło nie tylko do kaloryferów mieszkań, ale także do ludzkich serc – przekonuje prezes spółki Lesław Bącal.
MPEC Rzeszów od dawna angażuje się w pomoc dla osób potrzebujących wspierając lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne czy sportowe. Idea „dzielenia się dobrem z innymi” wpisana jest w misję spółki, która pokazuje to na każdym kroku. Mowa m. in. o charytatywnych biegach sztafetowych takich jak Poland Business Run, Półmaraton Rzeszowski czy PKO Sztafeta Półmaratońska. - To okołosportowe wydarzenia pozwalające spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, a zarazem promować aktywny styl życia. MPEC Rzeszów nie tylko finansowo wspiera takie akcje charytatywne, ale także oddelegowuje własną reprezentację pracowników, która pokonuje kilometry w szczytnym celu – mówi prezes Lesław Bącal.
Władze spółki troszcząc się o osoby niepełnosprawne i chore pomagają także najmłodszym pacjentom i to bezpośrednio w szpitalach np. poprzez współorganizowanie wydarzeń artystycznych przywracając uśmiech na twarzy chorych dzieci, które potrzebują hektolitrów radości i pozytywnych wrażeń. W minionym tygodniu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, przy ul Lwowskiej, aktorzy TEATRU ZA JEDEN UŚMIECH zagrali rewelacyjny spektakl pt.: ”W Krainie Hatifnaków” skierowany do małych pacjentów, który był nie tylko szansą na dobrą zabawę, ale również okazją na wręczenie dzieciom upominków. Inną okazją do ufundowania paczek dla najmłodszych był ubiegłoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka, gdzie małym pacjentom szpitala Miejskiego udało się wówczas przekazać 30 zestawów upominkowych, które wypełnione zostały książkami, maskotkami, kredkami czy puzzlami. Ponadto Szpital Miejski zawsze może liczyć na wsparcie finansowe dzięki, któremu ostatnio zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej.
Słowo pomoc warto odmieniać przez wszystkie przypadki i z takiego założenia wychodzi także spółka. Stąd też wielokrotne formy przekazywania darowizn na rzecz rodzin, które są odbiorcami ciepła systemowego a, które w wyniku pożaru straciły mieszkania. Tylko w ostatnim roku MPEC Rzeszów wsparł m.in. rodzinę pani Małgorzaty czy Elżbiety. „Wszelkie zbiórki to wyraz olbrzymiej solidarności w obliczu tragedii”.
- Dla nas ważna jest także kultura. Wsparliśmy finansowo m. in. ubiegłoroczny koncert „Mały Człowiek Wielki Bóg” ku czci Jana Pawła II, a także serię koncertów „Jednego Serca Jednego Ducha” organizowanych w Parku Sybiraków w Rzeszowie – mówi Lesław Bącal.
Pomoc nie ogranicza się wyłącznie do dużych imprez, ale także do mniejszych inicjatyw jak np. Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. K. K. Baczyńskiego czy Orszak Trzech Króli. Środki finansowe spółki powędrowały także w kierunku budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. To dziś jeden z bardziej charakterystycznych akcentów miejskiego śródmieścia. Liczy się także zaangażowanie w sport i rekreację, stąd decyzja o wsparciu imprezy: Regaty Długodystansowe X Memoriał Leona Dwornikowskiego czy turnieju XXVI Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK.
„Myślimy także o naszych sąsiadach z Ukrainy” - mówią pracownicy spółki. Artykuły spożywcze, kosmetyki, słodycze i zabawki oraz artykuły szkolne w tym plecaki - to zaledwie część produktów, które udało się przekazać potrzebującym z Ukrainy. Co ważne, takie inicjatywy mają nadal pojawiać się w filantropijnym kalendarzu firmy.
Dla władz spółki kluczowe jest ponadto wsparcie naszych czworonożnych przyjaciół. M. in. w grudniu ub. r. pracownicy odwiedzili schronisko Kundelek przekazując środki finansowe, a także żywność i akcesoria dla zwierząt zebrane podczas akcji ,,MPEC-owska Paka dla Psiaka i Kociaka”.
Jak podkreśla prezes spółki, charytatywnych działań będzie jeszcze więcej. - Chcemy nadal pomagać, bo widzimy, że przynosi to efekty i wywołuje dużo uśmiechu na twarzach potrzebujących. To niezwykle ważne – tłumaczy Lesłąw Bącal. Ktoś kiedyś powiedział, że dając z siebie jest się bardzo bogatym. Oby, więc te słowa przyświecały każdemu z nas, na co dzień.


15. PKO Półmaraton Rzeszowski
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 19, kwietnia 2022
10 kwietnia 2022 r. odbył się 15. PKO Półmaraton Rzeszowski 2022 imprezą towarzyszącą była 7. PKO Sztafeta Półmaratońska. Niezmiennie od kilku lat również i w tym roku wśród blisko 1000 biegaczek i biegaczy na starcie stanęła 8 osobowa drużyna MPEC- Rzeszów w składzie, Agnieszka Kulasa, Adam Kawaliło, Michał Ogłuszka, Piotr Kaszuba, Piotr Kawaliło, Piotr Róg, Przemysław Witowski, Szczepan Niemiec,
Start i meta zlokalizowane były na Rynku. Trasa biegu prowadziła ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem.
Ważnym akcentem 15. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego był jasny sygnał solidarności z Ukraińcami. Przed startem uczestnicy prezentowali specjalny baner "Solidarni z Ukrainą".
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi również okolicznościowe puchary i nagrody finansowe.
Gratulujemy wszystkim startującym ambitnej postawy i osiągniętych wyników.

