• Logo
  • Ciepło systemowe logo
  • Teraz Polska
  • FAIR PLAY
  • WZOROWA FIRMA
  • Unia europejska

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę.

Zrozumiałem

Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Program niskiej emisji

    Największym źródłem zanieczyszczenia powietrza w okresie jesienno-zimowym jest tzw. niska emisja, czyli zanieczyszczenia będące pochodną działania systemów ogrzewania domów starego typu - domowe piece i kotłownie węglowe. W celu ograniczenia niskiej emisji w Rzeszowie zrealizowano wiele inwestycyji polegających na likwidacji pieców oraz kotłowni węglowych i podłączeniu budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej w ramach licznych projektów i programów, w tym między innymi “Poprawa jakości powietrza w Rzeszowie poprzez ograniczenie emisji niskiej w latach 2013-2018”, KAWKA, ROF, itp.
     Inwestycje realizowane w ramach powyższych projektów i programów plegały na modernizacji budynków mieszkalnych, w których wykonano centralne instalacje wewnętrzne oraz węzły cieplne i podlączano do sieci ciepłowniczej, w miejsce likwidowanych pieców i kotłowni węglowych.  
Bardzo ważnym aspektem w tym temacie jest edukacja. Dlatego staramy się jak najszerzej docierać do mieszkańców z informacją na temat możliwości wymiany źródeł ciepła, a także przewagi ciepła systemowego nad tradycyjnymi piecami na węgiel. Nasze działania są ukierunkowane także na edukację najmłodszych mieszkańców w przedszkolach i szkołach .podstawowych.

© 2021 MPEC-Rzeszów Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone                                             Deklaracja dostępności