Moc ciepłowniczych atrakcji podczas „REGGAE NAD WISŁOKIEM”

 

    W sobotę 1 czerwca 2024 r. w Dzień Dziecka w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie odbył się 9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla Klimatu”. Pośród dziesiątek stoisk jednym z najbardziej popularnych i budzących zainteresowanie dzieci i ich rodziców było stanowisko przygotowane przez Pracowników MPEC-Rzeszów Sp. z o.o. Nasze stoisko przez 7 godzin odwiedziło ponad 700 dzieci.

    Ochrona klimatu i budowanie świadomości ekologicznej jest jednym z najważniejszych wyznaczników rozwiniętych społeczeństw współczesnych czasów. Dostrzegając te dynamiczne zmiany społeczne, jak również ekologiczne innowacje w sektorze ciepłownictwa systemowego, w tym roku MPEC-Rzeszów Sp. z o. o. postanowiło po raz pierwszy zaangażować się w festiwal „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla Klimatu”  i przygotować z okazji Dnia Dziecka stoisko, które przyciągnie nie tylko wiele dzieci, ale również zaszczepi w nich - poprzez zabawę - wiele proekologicznych postaw.


    Pracownicy MPEC-u przygotowali dla dzieci kilka gier i zabaw: labirynt wodny, labirynt zręcznościowy, krzyżówkę ekologiczną, labirynt rysunkowy, rysunek ekologiczny, wyklejankę przy użyciu pestek dyni oraz malowankę za pomocą gąbek. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się labirynt wodny, będący plątaniną rurek i zaworów. Do rozwiązania tej zawiłej zagadki instalacyjnej ustawiały się kolejki chętnych. Dziecko z pomocą rodzica musiało w prawidłowy sposób odnaleźć właściwe rurki i tak poodkręcać zawory, aby na końcu labiryntu popłynęła woda. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się cztery stanowiska do doskonalenia zdolności plastycznych. Dzieci poprzez rysowanie dowolnych rysunków o tematyce ekologicznej mogły swobodnie wyrazić jak rozumieją dbałość o środowisko. Dzięki krzyżówce zdobyły nową wiedzę, a wyklejanka z pestek dyni była najczęściej formą wzajemnej zabawy z rodzicami. Labirynt zręcznościowy, polegający na przetaczaniu kulki po określonej trasie, pozwolił dzieciom doskonalić orientację i umiejętności manualne. Dzieci zaangażowały się w pełni w ekologiczne zabawy, za których wykonanie zdobywały kolorowe pieczątki w kształcie. Dla dzieci przygotowano wiele nagród: duże i małe zestawy kredek, workoplecak z bawełny, opaski odblaskowe, notesy z długopisami oraz publikacje ciepłownicze przeznaczone dla dzieci.


    Nad wszystkim czuwały Pracowniczki MPEC-u, które w znakomity sposób nawiązywały relacje z dziećmi. Ogromne zaangażowanie naszych koleżanek, jak również ich oddanie w czasie zabawy z dziećmi, uczyniło naszej stoisko jednym z najbardziej obleganych w czasie imprezy. Często było więcej chętnych dzieci, niż miejsca w naszych namiotach. To stanowi dla nas najlepszy dowód i rekomendację, jak bardzo potrzebne są takie wydarzenia i miejsca, gdzie dzieci w sposób swobodny będą uczyły się ekologicznych postaw. Od strony organizacyjnej i technicznej nad całością stanowiska czuwało trzech pracowników naszej Spółki. Ogromnym sprzymierzeńcem całości wydarzenia był niezwykle ciepły dzień i słoneczna pogoda.

    Zainteresowanie stoiskiem MPEC-u pozytywnie przerosło naszej najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszą ofertą edukacyjną i rozrywkową dla dzieci. Takie wydarzenia w sposób dobitny stanowią dla nas dowód, że nowoczesne przedsiębiorstwa ciepłownicze muszą nie tylko dbać o rozwój w zakresie swoich statutowych działalności, ale budować również w swojej lokalnej społeczności postawy ekologiczne, oparte na wielu miękkich działaniach – podsumowuje Dariusz Kotowicz, Prezes Zarządu MPEC-Rzeszów Sp. z o.o.

 

IMG 20240601 1226551

IMG 20240601 155558

IMG 20240601 122607

IMG 20240601 153255

IMG 20240601 155357