MPEC Rzeszów zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej mpec-rzeszow.bip.gov.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony mpecrzeszow.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2020-11-16
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2024-03-25
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- udostępniane na stronie dokumenty mogą pochodzić z różnych źródeł,
- niektóre zdjęcia i grafiki nie są opatrzone alternatywnym opisem,
- niepełna dostępność plików załączników w formacie PDF.
Zgodność ze standardami
Obsługa strony jest możliwa również przy użyciu klawiatury. Strony portalu oparte są o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą swobodnie poruszać się po portalu.Każdą stronę serwisu można znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.
Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych (Ctrl +) lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Powiększanie i pomniejszanie (Ctrl -) stron w systemie Windows.
Zrozumiałość i czytelność treści
Długie teksty są dzielone na akapity, stosuje się wyróżnienia: cytaty i ważne informacje są specjalnie wyróżnione.
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba główna Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o. zlokalizowana jest w budynku przy ulicy Stanisława Staszica 24.
• Główne zadaszone wejście znajduje się w ścianie frontowej budynku od strony ul. Stanisława Staszica, wejście jest wyposażone w dwuskrzydłowe przeszklone drzwi automatycznie otwierane szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów, dostępne dla osób na wózku.
• Dojście piesze od ul. Staszica jest równe, bez nachylenia. Na elewacji znajduje się oznakowanie wejścia z tablicą oraz dzwonek z oznakowaniem.
• Szerokość ciągów komunikacyjnych poziomych pozwala na swobodne poruszanie się osób z dysfunkcjami ruchowymi.
• Komunikacja między piętrami odbywa się wyłącznie za pośrednictwem szerokich schodów.
• Krawędzie schodów prowadzących od wejścia do drugiego piętra, schody wyposażone są w dwustronne okrągłe poręcze.
• Obsługa osób ze szczególnymi potrzebami odbywa się w biurze na parterze po lewej stronie od wejścia. W celu załatwienia sprawy w budynku, nie ma potrzeby wchodzenia interesantów na pozostałe piętra (części biurowe budynku).
• Dla osób z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich a także rodzice z wózkami dziecięcymi dostępny jest hol i korytarz na parterze.
• Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
• Przed budynkiem są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych..
TELEFON
Pogotowie ciepłownicze tel. 993
Centrum zgłoszeń tel. 17 85 25 993
Warunki przyłączenia tel. 17 87 53 122
Umowy na dostawę ciepła tel. 17 854 35 94
Płatności – rozliczenia tel. 17 87 53 128
BIURO
ul. Stanisława Staszica 24
35-051 Rzeszów